A Hangvető több világzenei és népzenei fókuszú nemzetközi programot is vezet: a legláthatóbb projektjeink, a MOST Music és az UPBEAT Platform mellett több másik Kulturális Európa által támogatott programot koordinálunk.
A CEU-val együttműködésben olyan, gyakorlatban és elméletben egyaránt erős nyári egyetemi kurzusokat szervezünk, ahol a kulturális örökség gondozásától kezdve az etnomuzikológián át a zenei menedzsmentig rengeteg témát dolgozunk fel.
Komplex nemzetközi projekt a Kreatív Európa Program együttműködésével, 2019–2024
A MOST a Hangvető koordinálásával egy új, sikeres nemzetközi zeneipar fejlesztési modellt hozott létre. A MOST célja volt, hogy tudást, kapcsolatokat és pénzügyi támogatást adjon a fiatal és/vagy feltörekvő balkáni előadóknak, zenekaroknak és menedzsereknek és felkarolja a régió világzene fókuszú fesztiváljait, kulturális klubjait. A résztvevők tréningeken, továbbképzéseken és mentorálásban vettek részt, és gyakornokként is kipróbálhatták magukat a legpezsgőbb európai kulturális intézményeknél.
A projekt során egy erős és kiterjedt hálózatot hoztunk létre, amely hidat épít a balkáni és a globális zenei piac közé. 500 résztvevőnek nyújtottunk támogatást, aminek eredménykeéppen sikeres fellépések, albumok, videók és erős nemzetközi kapcsolatok születtek.
Kreatív Európa Program együttműködési projekt, 2022–
Az UPBEAT Európa első, világzenei showcase fesztiválokat egybefogó platformja – és egyben az legelső, amit magyar cég koordinál. Az UPBEAT-tel célunk egy virágzó világzenei iparág létrehozása és tagfesztiváljaink támogatása: legyen szó új tehetségek felkarolásáról, az eredeti nyelven előadott dalok népszerűsítéséről vagy nemzetközi együttműködések támogatásáról.
Az UPBEAT-et jelenleg 14 tagfesztivál alkotja, akik csatlakozáskor fogadalmat tettek arra, hogy a projekt 3. évére létrejön egy egységes, feltörekvő zenészekből álló adatbázis.
2018–
A Hangvető immár hatodik éve működik együtt a CEU-val. Nyári kurzusainkat hazai és nemzetközi etnomuzikológusok és kulturális intézmények munkatársainak bevonásával szervezzük. Nemzetközi hallgatói bázisunk minden évben rengeteg élménnyel, tudással és sikeresen zárt projektekkel távozik. A tantermi oktatás mellett a diákok a kutatás kiegészítéseként a helyi kulturális életbe is betekintést nyerhetnek: koncertek, kiállítások és városlátogatás is szerepel a tantervben.
Kreatív Európa Program együttműködési projekt, 2018–2020
Kreatív Európa által finanszírozott projekt, melynek célja az iskolai zeneoktatás eszközeinek és módszertanának fejlesztésére volt, fókuszban a kreativitással.
A kétéves projektet az Európai Bizottság társfinanszírozta.